- Print dit document.
- Vul de vragenlijst in en fax deze naar 020 - 60 60 511.
Kantoormeubilair en kantoorinrichting op maat van het MKB.
Kantoormeubilair? Laat u adviseren bij het inrichten van uw kantoor.
![]() De grootste voordelen:Bent u op zoek naar een bepaalde uitstraling voor uw kantoor? PLAN@OFFICE geeft advies op het gebied van kleuren, materialen, vormen en producten of de indeling van de ruimte(n). Het is voor ons steeds weer een uitdaging om een organisatie te leren kennen en aan te voelen wat belangrijk is in de uitstraling van het kantoor. Speciale Aanbieding voor Companeo gebruikers. |
|||
Kantoormeubilair en kantoorinrichting op maat van het MKB.Kantoormeubilair? Laat u adviseren bij het inrichten van uw kantoor.
Minimum 10% korting op uw aankoop.* De grootste voordelen: Bent u op zoek naar een bepaalde uitstraling voor uw kantoor? PLAN@OFFICE geeft advies op het gebied van kleuren, materialen, vormen en producten of de indeling van de ruimte(n). Het is voor ons steeds weer een uitdaging om een organisatie te leren kennen en aan te voelen wat belangrijk is in de uitstraling van het kantoor. *Companeo gebruikers krijgen een op hun vraag afgestemde korting, (met een minimum van 10% korting op de bestelde inrichting ex. btw).
Kerncijfers
Geografische spreiding
Nationaal Nederland.
Presentatie van PLAN@OFFICE:
PLAN@OFFICE : Bedenkers van plezierige werkomgevingen. Activiteit van PLAN@OFFICE: Werkplekinrichting, kantoorinrichting, kantoormeubilair, kantoormeubels. Kantoorprojecten van a tot z /totaalleverancier kantoormeubelen. Kwaliteitslabels en certificeringen: Veel van onze fabrikanten werken volgens ISO 9001/ ISO 14001 en produceren volgens BAT. Daarnaast zijn een aantal van onze fabrikanten met hun producten gecertificeerd door GreenGard. Referenties van PLAN@OFFICE: De Melker, Proost en Brandt BV, Besam, Kamer van Koophandel, Bladeren, Bontenbal Bouw, Hunkemöller, ... |
Aanvullende Informatie :
Welk type kantoormeubilair zoekt u? *Archiefkasten
Bureau's
Bureaustoelen / Ergonomische bureaustoelen
Dossier/hangmappen kasten
Ladeblokken
Stellingen / Rekken / Kasten
Vergadertafel
Vergaderstoelen
Vitrinekasten
Gebruikt / tweedehands kantoormeubilair
Ik wil een volledig nieuwe inrichting van mijn kantoor.
Overige
Hoeveel stuks kantoormeubilair heeft u nodig in totaal? *
1 tot 2
3 tot 4
5 tot 9
10 tot 25
Meer dan 25
Wat is uw budget voor uw nieuwe meubilair? *
500 ¤ tot 2.500 ¤
2.500 ¤ tot 10.000 ¤
Meer dan 10.000 ¤
Wat is uw planning voor dit project?
Zo snel mogelijk
Binnen 30 dagen
1 tot 3 maanden
3 tot 6 maanden
Langer dan 6 maanden
Wat is de postcode van uw bedrijf? *
Heeft u nog suggesties
Uw gegevens :
| Verplichte velden | |||

